10 pytań do Piotra „Hioba” Jaskierni

Z okazji nowego roku 2016 mam dla Was małą niespodziankę, a konkretnie wywiad motoryzacyjny z cyklu „10 pytań do…”. Dzisiaj naszym gościem będzie człowiek niezwykły, Piotr Jaskiernia znany, jako Hiob autor strony www.katolik.us oraz kanału youtube TruckerHiob (odnośnik do kanału).

https://www1.picturepush.com/photo/a/4219592/1024/Stare-fotki/Zdiecia-Marka-108---Copy.jpgPiotr „Hiob” Jaskiernia jest polskim truckerem, który od ponad 30 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jego kanał na youtube ma już ponad 31 tysięcy subskrybentów, opowiada o życiu kierowcy w Stanach Zjednoczonych, jak to naprawdę wygląda. 21 Stycznia 2012 roku był gościem programu „Na Osi”, gdzie testował europejskie ciągniki siodłowe. Piotr Jaskiernia znany jest jeszcze ze swojego uwielbiania do pewnego polskiego samochodu – Fiata 126p, którego postanowił sprowadzić do Stanów Zjednoczonych i porusza się nim na co dzień.  Maluch jest również bohaterem nie jednego filmu z kanału Hioba, które warto obejrzeć, bo to dość niecodzienny widok Fiat 126p w amerykańskiej rzeczywistości.

Zadałem tradycyjnie 10 pytań, na które Hiob odpowiedział nam w formie filmu na swoim kanale, za co chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować. Oto pytania:

1.Jako trucker zapewne jeździłeś wieloma ciągnikami siodłowymi, a jaki wspominasz najlepiej i dlaczego akurat ten?
2. Sprowadziłeś dla siebie malucha do Stanów Zjednoczonych, skąd wziął się ten pomysł i dlaczego akurat zdecydowałeś się na Fiata 126p?
3. Jak Amerykanie reagują na malucha? Często robią mu zdjęcia?
4. Zamykając ten temat, czy myślałeś nad sprowadzeniem jakiegoś innego, polskiego auta? Na przykład Syreny, Warszawy, czy Poloneza?
5. Jakie samochody stoją przed Twoim domem poza Maluchem?
6. Jesteś fanem jakiejś konkretnej marki, czym się kierowałeś przy wyborze obecnego samochodu?
7. Jak długo jesteś zawodowym kierowcą, jakie były Twoje początki?
8. Jak często bywasz w Polsce? Czy rozważałeś kiedykolwiek powrót na stałe do Polski?
9. Motoryzacja amerykańska kontra motoryzacja europejska, czy odważyłbyś się wybrać zwycięzcę takiego starcia?
10. Ostatnie pytane zadawane wszystkim gościom bloga – gdyby Hiob miał zaprojektować samochód, to jaki by on był?

No i odpowiedzi w formie video:

I tak to wygląda. Jeszcze raz bardzo dziękuję za poświęcony czas, zapraszam Was do subskrybowania kanału, a także do aktywnych rozmów z naszym dzisiejszym gościem, który przeprowadza relacje live podczas swojej pracy. Na dzisiaj to tyle.

Źródło zdjęć: katolik.us

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.